Akcija „Ar tau nusikosėti ant visų“ pristatė „Drakulos judesį“

Ruošiantis ligų sezonui „Pertusinas“ drauge su medikais ir žymiais žmonėmis pradėjo akciją „Ar tau nusikosėti ant visų?“ ir atkreipė visuomenės dėmesį į peršalimo ligų prevenciją ir vieną svarbiausių šiuolaikinio kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo elementų – „Drakulos judesį“. 

Ši technika moko kosėti ar čiaudėti į sulenktą alkūnę, pakėlus ranką 90 laipsnių kampu. Tokiu būdu ne tik sumažinamas bakterijų ir virusų plitimas oro lašeliniu būdu, bet ir apsaugomi aplinkos daiktai, tokie kaip indai ar rankenos, ant kurių sergantis žmogus perneša užkratą savo rankomis.

Ypatingas dėmesys vaikų kosėjimui

Viena dažniausiai sergančių ir kosėjančių grupių – vaikai, kurių imunitetas dar tik formuojasi. Būtent todėl tokiose Vakarų šalyse kaip JAV ar Didžioji Britanija vaikai jau darželyje mokomi „Drakulos judesio“. 

Akcija „Ar tau nusikosėti ant visų“ šį kosėjimo etiketą, drauge su priminimais apie prevencijos priemones pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, pristato ir Lietuvoje. Akcijos metu akcentuojame, kad išmokę vaikus kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, galėtume sumažinti susirgimo plitimą vaikų darželiuose bei mokyklose.

Štai video kaip kosėti  laikantis etiketo:

https://www.youtube.com/watch?v=3q-VODYtQc0